Anasayfa / Tırnak Bakımı / Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnak uzatma kadınların güzellik sırlarından biri olup, kişiye hoş ve zarif bir görünüm kazandırmaktadır. Takma tırnak yada protez tırnak kullanmak daha kolay bir yöntem gibi görünse de doğallıktan uzak olan bu yöntemler kolayca fark edilebilmekte ve kullanımda zorluklar çıkarmaktadır.

Tırnak uzatma yolları kullanılarak doğal bir şekilde tırnağınızın hızla uzamasını ve istediğiniz şekli verebilmeniz için hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Tırnak uzatma kürü ile tırnak güçlendirici uygulamaları evde basit malzemeler kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

En etkili tırnak uzatma yöntemi ile el ve ayak tırnak bakımı gerçekleştirebilir ve tırnaklarınızın daha sağlam ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Hızlı Tırnak Uzatma Formülleri

Tükettiğiniz elma, muz yada portakal kabukları ile tırnaklarınıza masaj yapmanız tırnak dibindeki etlerin daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Kabuklarla tırnaklarınızı 2 dakika boyunca ovalamanız yeterli olacaktır.

Limon ve Karbonatla Tırnak Uzatma

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 3 yemek kaşığı limon suyu

Limon suyu ve karbonatı karıştırdıktan sonra tırnak diplerine sürüp 3 dakika bekletin ve ardından temizleyin. Karışım, tırnaklarınızı güçlendirecek ve kırılmaların önüne geçerek daha sağlıklı bir görünüm oluşturacaktır.

Tırnaklar Nasıl Daha Hızlı Uzar

Ev işleriyle ilgilenirken elleriniz sık sık suya girip çıkıyorsa mutlaka ellerinizi iyice kurulamalı ve nemlendiricinizi sürmelisiniz. Tırnaklara sürülen oje ve aseton, tırnakların kuruması ve yıpranmasına neden olur. Nemlendirici kullanarak tırnaklarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Elleriniz suyla temas ettikten sonra tamamen kuruladığınızdan emin olun. İyi kurulanmayan tırnaklar yumuşayarak kırılacaktır. Temizlik yaparken kimyasal maddelere doğrudan temas etmemeye özen gösterin. Eldiven kullanarak hem ellerinizi hem de tırnaklarınızı zararlı kimyasallardan koruyabilirsiniz.

Oje temizlemede kullanılan aseton, tırnakların kurumasını ve incelmesine sebep olur. Aseton tercihinizi alkol içermeyen asetonlardan yana kullanmalı ve asetonla tırnaklarınızı temizledikten sonra suyla iyice temizlemelisiniz.

Sürekli oje kullanmak tırnakların hava almamasını ve bu nedenle cansız görünmesini sağlar. Oje kullananların tırnakları zamanla sağlıksız ve mat bir görüntü oluşturur. Haftada en az 2 kere tırnaklarınızın hava alması için ojenizi geceden sabaha sürmemelisiniz.

Tırnakları yuvarlak şekilde törpülemek daha hızlı uzamalarına yardımcı olur. Tırnaklarınızı törpülerken sürekli aynı yöne doğru törpülemelisiniz. Testere şeklinde törpüleme yaparsanız tırnaklarınızın kırılmasını kolaylaştırırsınız.

Hakkında Pretty Nails

Pretty Nails

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir