Anasayfa / Güzellik Bakım / Oje Modellerinin Yapımı

Oje Modellerinin Yapımı

Ojeler, çok uzun zamanlardan beri kadınların el güzelliğini ortaya çıkarmak adına vazgeçilmez ürünler arasındadır. Yakın geçmişten günümüze gelene kadar da dünya genelinde pek çok tırnak boyama sanatçısı ve estetik uzmanlar; “nail art” olarak adlandırılan tırnak boyama sanatıyla çok farklı desenleri ve şekilleri harika bir şekilde tırnaklara uygulama imkanını bizlere sunmuşlardır.

Bu sebepten ötürü artık oje sürmek sıradan bir alışkanlık olmak yerine, tırnaklar üzerine renk renk çeşit çeşit ojelerin denenebileceği, aynı zamanda renk renk çeşit çeşit şekillerin de objelerin de tırnakların üzerinde görülebileceği eğlenceli bir uğraş haline gelmiştir. Tırnakların tablo gibi ilginç bir hale bürünmesi artık kadınların hoşuna gitmekte, her geçen gün yeni bir tırnak süsü denemektedirler.

Oje modellerinin yapım aşamasında bu tip gelişmelerin farkında olan oje üreticileri de son 2 yıldır çatlayan ojelerden tutun da fazla simli ojelere, mat ojelerden tutun da neon renkli ojelere kadar her rengi piyasaya sürüp kadınların beğenisine sunmuşlardır.

Desenli bir şekilde oje sürme tekniği

  • Kar tanesi desenli oje yapımı : Tırnağın üzerine öncelikle bir kat kırmızı düz oje sürülmelidir. Biraz bekledikten sonra, gümüş renkteki simli oje ile bu kırmızının üzerine bir kat gümüş renk geçilir. Sonrasında tırnağın sağ alt köşesine beyaz renkli ojeyle bir X çizerek, ortasından da bir tek çizgi geçirilmelidir. Ortaya çıkan şeklin uçlarına kürdan yardımıyla ikişer çentik attıktan sonra ojenin yapımı tamamlanmış olacaktır. En son bir kat cila çekerek güzel ve dikkat çekici görünmesi sağlanır.
  • File desenli oje yapımı : Bu uygulamada öncelikle birbirini tamamlayacak nitelikte iki farklı renkte oje seçilmektedir. Daha sonrasında bu ojelerden birini sürerek kuruması beklenir. Kuruma işlemi bittikten sonra bir file alınarak tırnak boyutunda kesilip tırnağın üzerine koyulur. İkinci oje de bu filenin üzerinden geçilerek sürülür. Bütün tırnaklara bu işlem yapılarak tamamlandıktan sonra son olarak şeffaf ojeyle cila yapılır.
  • Puantiyeli oje yapımı : Zevke uygun iki farklı renk seçildikten sonra, alt taban olmasına karar verdiğiniz renk öncelikle tek kat geçilir. Eğer rengin daha koyu ya da daha baskın olmasını isterseniz bir kaç daha geçmeniz gerekmektedir. Sonrasında tırnağınızın üzerine dağınık şekilde küçük küçük ikinci renk ojeden puantiyeler kondurmanız gerekir. Bu işlem kuruduktan sonra da tırnağınıza son bir şeffaf oje cilası çekerek tırnakların parlaması sağlanır.

Hakkında Pretty Nails

Pretty Nails

Check Also

Cildinizin Daha Fazla Bakıma İhtiyacı Var

Cilt sorunları hayatınız boyunca sizin için bir baş belası olabilir. Bazı insanlar bir ömür boyu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir