Anasayfa / Güzellik Bakım / Adaçayının cilde faydaları!

Adaçayının cilde faydaları!

Çaylar insan hayatı içinde önemli bir yere sahiptir. Dünya üzerinde çok fazla çeşit çay bulunmaktadır ve her biri birçok sağlık sorununa çözüm getirmektedir. Adaçayı da bu çayların içinde önemli yere sahip olan ve birçok fayda sağlayarak popüler hale gelen bir çaydır.

Adaçayı özellikle kış aylarının vazgeçilmez bitki çayları arasında yer alır ve yeşil renkteki görüntüsü ve hoş kokusu ile doğal bir bitki çayıdır.

Adaçayı’nın faydaları arasında diş ve diş etlerini güçlendirmek, ağız hastalıklarını gidermek, hafızayı güçlendirerek unutkanlığı gidermek gibi birçok yararları bulunmaktadır. Aynı zamanda adaçayının ciltteki kızarıkları gidermek, cilt altındaki kepekleri önlemek ve vücuttaki fazla yağların toplanması ile oluşan selüloitlerin görünümünü azaltmakta yardımcı olmaktadır. Selülitli bölgelere adaçayı yağı ile masaj yapıldığında kan dolaşımı artarak toksinlerin vücuttan atılmasıyla selüloitlerin giderilmesini sağlayacaktır.

Adaçayı cilt hastalıklarının başında yer alan eritem, yani ciltte oluşan kızarıklık cilt döküntülerinin tedavisinde kullanıldığında belirtilerinin azalarak önüne geçildiği görülmektedir. Bunun yanı sıra ciltte kaşıntılara neden olan sedef, mantar, akne ve cilt
tahrişlerine de adaçayı yağının kullanılması tavsiye edilmektedir. Adaçayı yağının içeriğinde sinek kovucu özellik bulunduğundan dolayı kaşıntı yapıcı bakterilere karşı etkili olduğu görülmektedir.

Adaçayı bitkisinin içinde bulunan kalsiyum mineralleri ve A vitamini oranları oldukça yoğun olduğundan dolayı cilt hücrelerini yenileyerek ciltteki kırışıklıkların oluşumunu geciktirmektedir. Adaçayı bitkisi ile böylece daha genç görünümlü bir cilt oluşumunu
sağlamada yardımcı olmaktadır.

Adaçayı yağını her banyo yaptığınızda şampuanınızın içerisine birkaç damla eklediğiniz taktirde saç derinize masaj yaparak uyguladığınızda kepek sorununuzu da çözmenize yardımcı olacaktır.

Hakkında Pretty Nails

Pretty Nails

Check Also

Cildinizin Daha Fazla Bakıma İhtiyacı Var

Cilt sorunları hayatınız boyunca sizin için bir baş belası olabilir. Bazı insanlar bir ömür boyu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir