Anasayfa / El Ayak Bakımı / El Kuruluğu İçin Ne Yapmalı?

El Kuruluğu İçin Ne Yapmalı?

El Kuruluğu İçin Ne Yapmalı?

El kuruluğu, vücudun nem ve su oranının düşük olmasıyla oluşan bir durumdur. Genel olarak da elde çatlaklar ve sorunlar çıkartan el kuruluğu durumu, doğru bir bakım kürü uygulandığı zaman tamamen ortadan kalkabilmektedir. Bunun için ise her daim doğru bir anlayışı ortaya koymalı ve sorunsuz bir şekilde de el kuruluğu için önerileri uygulamanız gerekmektedir. El kuruluğunun önüne geçebilmek için en önemli formüllerden bir tanesi nemlendirici kullanmaktır. Nemlendirici ürünleri zira bizlere kozmetik firmaları sunmaktadır. Bu ürünleri günlük olarak kullandığımız zaman çatlakların tamamıyla önüne geçebilir ve kuruluk hissinden arınabiliriz! Bunun yanı sıra mevsimsel olarak oluşan kuruluklar için ise yine nemlendirici ürünler kullanmak kafidir.

El Kuruluğunu Geçirmek İçin Doğal Yöntemler

Kuruyan, gerilen ve pul pul olan ciltler için krem;

  • Bir çorba kaşığı balmumu,
  • Badem yağı,
  • Kayısı yağı,
  • Buğday yağı,
  • Lanolin,
  • Bir tatlı kaşığı gül suyu

Bir cezve içerisinde ben-mari usulü eritin. Daha sonra soğumasını bekleyin ve cam bir kavanoza koyun. Yatmadan önce, banyodan sonra veya soğuk havada dışarı çıkarken kullanabilirsiniz. Ayrıca yüzünüze uygulamak ile de göz altı kırışıklıklarını giderici bir etkisi vardır.

Yıpranan ve çatlayan eller için krem;

  • Biraz bal
  • Birkaç damla kadar limon

Bu karışımı hazırladıktan sonra elinize uygulayın ve 15 dakika kadar kalmasına izin verin. Haftada 1 kez bu karışımı uygulamak kesin sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Cildi yumuşatıcı bir etkisi olmakla beraber besler ve alerji gibi oluşumlardan da önler. Elinizi yıkadıktan sonra da krem sürmeyi ihmal etmeyin.

El Kremleri Faydalı Mı?

Birçok marka tarafından sunulmuş olan el kremleri doğru uygulandığı taktirde oldukça faydalıdır. Özellikle “el kuruluğu için ne yapmalı?” gibi sorulara cevap vermek adına kullanacağınız el kremleri, kısa süre içerisinde el kuruluğunuzu da tamamen giderecek kadar fayda sağlamaktadır. Bu karışımı ve sunduğumuz ürünleri en doğru şekilde kullanarak siz de tüm sorunsallardan anında arınabilir ve kuruluk hissini artık uzaklaştırabilirsiniz. Genel olarak milyonlarca kadının ve erkeğin ortak sorunu olan el kuruluğu, doğru ürünler ile domine edildiği zaman ortadan tamamen kayboluyor!

Hakkında Pretty Nails

Pretty Nails