Anasayfa / Cilt Bakımı / Cilt Bakımı Maskeleri

Cilt Bakımı Maskeleri

Cilt bakımını dönemsel olarak uygulamak sizlerin daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Nitekim dış faktörlerden dolayı devamlı bazı durumlara maruz kalıyor ve canlı bir cilde sahip olamıyoruz. Üstüne bakımlarını da aksattığımız zaman istenilen makyaj durumunu yakalamak bir hayli zor olabiliyor. Bu sebepten dolayı sunacağımız yöntemler ile birlikte artık cilt bakımı maskeleriuygulayacak, herhangi bir zorluk çekmeden istenilen makyajı kolaylıkla tamamlayabileceksiniz.

Cilt bakımı maskeleriaraştırmasını yaparken öncelikle kendi cildinizi gözden geçirmelisiniz. Bu sizlerin kuru, t bölgesi yağlı veya tamamen yağlı bir cilde sahip olmanız ile eşdeğerdir. Bunu doğru şekilde tanımladıktan sonra cilt bakımı maskeleride sizler için kaçınılmaz kalitede olacaktır. Şimdi sizler için bu durumu gözden geçirelim.

Kuru Ciltler İçin Cilt Bakım Maskeleri

Birinci maske:Bir orta boy elmanın kabuğunu soyun ve rendeleyin. 1 yemek kaşığı krema ile karıştırdıktan sonra yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz. 10 dakika kadar maskeyi dinlendirdikten sonra ılık su ile durulamak sizler için faydalı olacaktır.

İkinci maske:1 çay kaşığı glikoz, 10cl sirke, 1 yumurta sarısını tek bir kap içerisinde toplayıp çırpın. daha sonra 40cl Ayçiçek yağı ekleyin ve bunu krem kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Bir cam kap içerisine alıp soğumaya bırakın. Cildinizi önce kremle nemlendirin, daha sonra da deriye bu karışımı uygulayın. 10-15 dakika sonra da ılık su ile temizleyin!

Karma Ciltler İçin Cilt Bakımı Maskeleri

Birinci maske:Havuç, limon, salatalık, su teresi, maydanoz ve elma gibi ürünlerin suyunu sıkın. Bu suları tek bir kap içerisine topladıktan sonra cildinize emmesi için sürün. Sürdükten sonra birkaç dakika kadar bekleyin.

İkinci maske:1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı balı aynı kap içerisinde topladıktan sonra harmanlanana kadar karıştırın. Cilde uyguladıktan sonra 20-25 dakika kadar bekleyin. Daha sonra da cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu maske hem karma cildinize iyi gelecek, hem de siyah noktalardan arınmanızı sağlayacak.

Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakımı Maskeleri

4 yemek kaşığı dolusu çökelek, 10 ml adaçayı, destile suyu, 10ml gülsuyu, 1 kahve fincanı ılık sütün tamamını mikser içerisine atın ve krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 30 dakika kadar kurumasını bekleyin. En son da ılık su ile yıkayarak işlemi tamamlayın.

Hakkında Pretty Nails

Pretty Nails

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir